Боряна Калейн със сребро в многобоя на световната купа в Баку

3055
Снимка: Lap.bg

Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Българката събра 124.700 точки, след като получи оценки от 32.650 на обръч, 33.300 на топка, 28.800 на бухалки и 29.950 на лента.

Днес тя игра страхотно на лента и влиза на финала с първа по сила оценка от 29.950 точки, но на бухалки допусна грешки и беше оценена с 28.800, оставяйки извън финала на този уред с десета оценка. Така Калейн ще бъде сред финалистките на обръч, топка и лента.

Боряна Калейн със злато на обръч на Световната купа

Боряна Калейн спечели златния медал за съчетанието си с обръч на световната купа по художествена гимнастика в София. В третия ден на н...

Втората българка Ева Брезалиева допусна грешки в композициите си с бухалки и слента днес. Тя се класира 13-а в многобоя със 114.650 точки (30.400, 29.300, 27.750, 27.200). Така в утрешните финали Брезалиева ще се бори за медалите само на обръч.

Победителка в многобоя стана италианката София Рафаели със 125.150 точки (33.000, 30.600, 31.650, 29.900), а бронзовото отличие взе сънародничката й Милена Балдасари със 121.550 точки (29.550, 32.250, 30.600, 29.150).

В турнира при жените участват 42 гимнастички, а при ансамблите 14 отбора. Световната купа в Баку завършва в неделя с финалите на отделните уреди.