Брутален бой между хокеистките на България и Румъния (ВИДЕО)

5772
Снимка: Getty Images/Gulliver

Брутален бой са си спретнали хокеистките на България и Румъния по време на двубоя помежду им от Дивизия III на Световното първенство за жени. Срещата се състоя в неделя в Брашов, като завърши при резултат 10:2 за домакините. Двубоят бе директен спор за четвъртото място в групата.

Двубоят бе изключително нервен, като във втората третина българската голмайсторка Мария Руневска получи 25-минутно наказание, докато нейната съотборничка Стефани Стоянова също отнесе сериозна санкция, след като удари със стика си Ана Барбул. В последната минута на срещата нещата ескалираха, а след края на мача се стигна до масово сбиване на леда.

Съдийката на срещата Ема Сандърс от Великобритания пък даде рекордните общо 554 наказателни минути. От тях 289 са за родните състезателки, докато за тези от Румъния са 265. Домакините обаче ги очакват още санкции, след като техните хокеистки скочиха да бият съдийската бригада.

Хокеят у нас започва да се радва на сериозен интерес, като се правят все повече детски турнири.