България завоюва четири медала от турнир по спортна аеробика в Братислава

4819
Снимка: Aerobic Union Bulgaria

България спечели четири медала от международен турнир по спортна аеробика в Братислава Словакия. Българският тим се прибра с един златен медал и още три бронзови отличия. Златото бе спечелено от Диана Тенева в категория 9-11 години. При момчетата 15-17 години пък Георги Иванов завърши трети.

Тенева, Николета Сарафимова и Никол Колева заеха четвърта позиция при тройките, а в категория групи Тенева, Сарафимова, Колева, Моника Манолова и Мария Хвойнова завоюваха бронзови медали.

При 12-14 години момичета Кристина Костова зае шесто място, при тройките Костова, Петя Карамфилова и Мишел Михайлова взеха бронзови отличия, а в Костова, Карамфилова, Михайлова, Дария Русева, Велислава Мазгалова завършиха пети в категория групи.

В турнира участваха състезатели от 12 държави. Българите са от клуб Ултра спорт (Хасково). Съдия на надпреварата от България беше Калоян Калоянов.

ОЩЕ: Голям успех за България на Световното по спортна гимнастика

С един златен и три бронзови медала завърши българското участие в Братислава на международния турнир по спортна аеробика...

Публикувахте от Aerobic Union Bulgaria в Понеделник, 3 април 2023 г.