Гордост! България има двоен световен шампион по плуване в ледени води (ВИДЕО)

10650

Цанко Цанков отново накара България да се гордее! Родният състезател триумфира в две дисциплини на Световното първенство по ледено плуване в Талин, Естония. Бургазлията се окичи със златото на 200 и 450 метра свободен стил, а на 25 метра бътерфлай заслужи бронзовия медал.

Категорична победа на 200 метра за Цанков

Цанков участва във възрастова група 30-39, която е най-масовата. На 200 метра българинът спечели категорично. Той финишира за 2:08.83 минути, изпреварвайки с осем секунди Бенямин Коншак (Германия). Петер Плавец (Словакия) завърши на трето място с 2:30.66 минути.

ОЩЕ: Йосиф Миладинов след 8-мото място в света: Успех е силно казано, но съм доволен

Дните до Париж

Злато и бронз за България от Световното по плуване в ледени води

Нашият плувец стана световен шампион и на 450 метра свободен стил. Той финишира за 5:21.59 минути и изпревари Петер Плавец и аржинтинеца Томас Алехандро Бариос Диас, които останаха съответно на втора и трета позиция. Бургазлията грабна и бронзовото отличие в дисциплината 25 метра бътерфлай с време от 13:36 секунди. На Световното първенство по ледено плуване участват над 900 участници от 41 държави.

ОЩЕ: Габи Георгиева пред Actualno.com: Финал в Париж ще бъде равностойно на медал (ВИДЕО)