Малко не достигна на Божидар Андреев за медал в Токио

3049
Снимка: GettyImages

Българският щангист Божидар Андреев не успя да спечели медал в категория до 73 килограма на Олимпийските игри в Токио. Андреев завърши с двубой от 338 килограма, което му отреди пето място в крайното класиране на дисциплината.

Андреев започна с успешен опит на 150 килограма в изхвърлянето, след което допусна грешка на 154 и преодоля тази тежест от последния си трети опит. В изтласкването българинът отново започна успешно със 184 килограма, но след това не успя да покаже истинските си качества и направи последователни грешки на 189 и 190 килограма, с което загуби шанс да се бори за почетната тройка. По този начин Андреев завърши със само три успешни опита и двубой 338 килограма.

Божидар Андреев – момчето с желязна воля за успех

От няколко дни Сливен е силно развълнуван от европейската титла на Божидар Андреев – една от големите надежди на родните щанги. ...

Титлата в категорията очаквано спечели китаецът Ши Джъян със световен рекорд от 364 килограма в двубоя. Сребърният медал спечели Хулио Рубен Майора Перния от Венецуела с 346 килограма, а бронзът изненадващо остана за Рахмат Ервин Абдула от Индонезия, който вдигна двубой 342 килограма в група В.

Как премина състезанието и кои са българите, които предстои да вземат участие на Игрите в Токио - четете в Sportlive.bg!