Сребро и рекорд за Александра Начева на Балканиадата в Измир

4532

След радостта от сребърния медал на Божидар Саръбоюков на дълъг скок и бронза на Тихомир Иванов на висок скок, и Александра Начева завоюва второто място в сектора за троен скок. Начева скочи 14.23, с което подобри личния си рекорд от 14.18 от 2018 година. За Начева това е втори медал от Балканско първенство по лека атлетика, като тя става шампионка за девойки под 18 г. на дълъг скок през 2018 г. отново в Турция.

Нов личен резултат за Начева в тройния скок

Шампионка на Балканското първенство стана представителката на домакините Тучба Данъшмаз с 10 сантиметра пред Начева, приземявайки се на 14.33. Подиума допълни румънката Флорентина Костина Юско с 14.19.

ОЩЕ: Сребро за Божидар Саръбоюков на Балканиадата в Турция

Александра Начева

По-рано през деня Кристен Радуканова участва на 100 метра. На полуфинала тя записа 11.61, с което влезе във финала под номер 7. Във финалния си спринт възпитаничката на Валя Демирева не успя да оползотвори добрия си старт и финишира последна сред най-добрите. За Кристен предстои бягане на 200 метра в неделната надпревара.

На дългите препятствия на 400 м България бе представена от трима състезатели при мъжете и жените. Кристина Борукова завърши на 10-тата позиция в крайното класиране с резултат от 59.50. Денислав Драшков и Мартин Драганов заеха 12-тото и 13-тото място, като бягаха съответно – 54.83 и 57.17.

В състезанието на хвърляне на диск Ивелина Милкова приземи уреда на 49.46, което ѝ отреди 8-мата позиция. Валентин Андреев завоюва 9-тата позиция в класирането с резултат от 67.29 на хвърлянето на чук при мъжете.

ОЩЕ: Бронзов медал за Тихомир Иванов от Балканиадата в Турция