Страхотен успех! Злато и олимпийска квота за България в гимнастиката (ВИДЕО)

3180
Снимка: Slobodan Kadic Photography

Българската състезателка по спортна гимнастика Валентина Георгиева постигна огромен успех! Тя завоюва златен медал на прескок на Световната купа в Баку, а с това си осигури и олимпийска квота за Игрите в Париж 2024!

Злато за Валентина Георгиева от Световната купа в Баку

Георгиева получи оценка от 13.799 точки, за да си заслужи първото място на финала на прескок. На второ и трето място зад нея на почетната стълбичка се наредиха Чан Ок Ан (КНДР) с 13.783 и представителката на Панама Карла Навас с 13.733 пункта.

Георгиева грабна и олимпийска квота за Париж 2024

Възпитаничката на Филип Янев се завръща след тежка контузия, като това бе едва третото ѝ състезание. На предходните две състезания - Световните купи в Кайро и Котбус, тя спечели сребърни отличия. Сега Валентина не само завоюва злато, но и квота за Олимпийските игри в Париж.

Още един българин записа призово класиране в Баку. Еди Пенев, който влезе като първа резерва на финала на земя, завърши на четвърто място с оценка 14.166 точки. Шампион стана представителят на Беларус Егор Шарамков с 14.933.

България вече има две квоти в спортната гимнастика за Париж 2024. Първата бе завоювана от Кевин Пенев, а сега същото стори и Георгиева. До квота е много близо и Еди Пенев, като той ще опита да я спечели на следващата Световна купа в Доха.

ОЩЕ: Болното ѝ дете върна Оксана в гимнастиката, за да счупи човешките лимити