Тезджан и Ивет неудържими: Две българки на финала на 60 м!

17086

България ще има две финалистки на 60 м на европейското първенство в зала в Гьотеборг, предаде bgathletic.com.

Ивет Лалова се класира за финала на 60 м на европейското първенство в зала в Гьотеборг. Шампионката на континента на 100 м завърши на второ място в първия полуфинал с изравнен личен резултат 7.14 сек.

Ивет и Тезджан на полуфинал на европейското в Гьотеборг

Ивет Лалова и Тезджан Наимова се класираха за полуфиналите в спринта на 60 метра на Европейското първенство по лека атлетика в зала в...

Победителка в бягането стана Мария Риемиен (Укр) с ново най-добро постижение в Европа за сезона – 7.10 сек.

На трета позиция се нареди Верена Зайлер (Гер) със 7.18 сек, а четвъртата е Дафне Шиперс (Хол) също със 7.18 сек. Тези атлетки намериха място във финала.

Малко след Ивет дойде ред и на серията на Тезджан Наимова. Тя завърши на второ място във втория полуфинал с нов личен резултат 7.11 сек. Това е трето постижение във вечната българска ранглиста.

Преди Наимова финишира Мириам Сумаре (Фр) с нов най-добър резултат в Европа за 2013-а – 7.07 сек. В четирите позиция, даващи място на финал, се наредиха Аша Филип (Вбр) със 7.17 сек и Езин Окпараебо (Нор) – 7.19 сек.

Ивет Лалова за Actualno.com: Инцидентът със счупения крак ме изгради и като човек, и като атлет

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова започна годината повече от успешно – с първо място в спринта на 60 метра на турнира...

Наимова се класира за втория си финал на първенство на планетата в зала. През 2007 г. тя се нареди пета в Бирмингам.

Състезанието за разпределение на медалите ще се проведе тази вечер от 19:15 часа