Юсеин Болт запази короната си на най-бързия мъж на планетата (Видео)

15034

Легендата в спринта от Ямайка Юсеин Болт остана непобедим на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин. С време 9,79 секунди той спечели златния медал в надпреварата на най-бързите мъже на планетата.

Големият му конкурент Джъстин Гатлин от САЩ остана втори с 9,80 секудни. Бронзовият медал си разделиха Андре де Грас от Канада и Трайвон Бромел от САЩ с време от 9,92 секунди.

Юсеин Болт: Що за защита беше това на бразилците?!

Спринтьорът от Ямайка Юсеин Болт се включи във всеобщата световна подкрепа на бразилците в огромното нещастие, което ги сполетя във вто...

Другите двама американци Майк Роджърс и Тайсън Гей завършиха на пето и шесто място. Бинтиан Су от Китай стана първият китаец, стигнал до финала на 100 метра при мъжете на световно първенство.

На полуфиналите Юсеин Болт се представи неубедително, но все пак спечели своята серия, за да стигне до финала. Ямаецът тръгна по много слаб начин в първия полуфинал и трябваше да положи сериозни усилия, за да стигне до първото място с фотофиниш. На полуфинаклите Болт и де Грас дадоха едно и също време - 9.96 секунди, но световният шампион бе с няколко хилядни по-бърз.

Юсейн Болт: Гарет Бейл е най-бързият футболист в света

Олимпийският шампион в спринта на 100 м Юсейн Болт не спести комплиментите си за Гарет Бейл. Знаменитият атлет е възхитен от гола на зв...