Възпитанички на Стойка Кръстева спечелиха три медала на силен турнир в Румъния

2362

Три български боксьорки донесоха медали на България от силния международен турнир по бокс "Дракула Оупън" в Плоещ, Румъния. Христеа Нинова, Татяна Любенова и Алейна Мехмед успяха да стъпят на почетната стълбичка в турнира за девойки до 16 и до 18 години.

Трите момичета са възпитанички на олимпийската шампионка от Токио 2020 Стойка Кръстева, която се отдаде на треньорството. Христеа Нинова спечели сребърен медал при 18-годишните в категория до 50 килограма, след като на финала отстъпи на италианката Мартина Васало.

Серафим Тодоров

Сребро заслужи и Татяна Любенова в категория до 75 килограма, като в битката за златото загуби от Олга Пилипчук (Украйна). Алейна Мехмед пък спечели бронз в категория до 81 килограма, като на полуфиналите отстъпи на украинката Йелисавета Безверхина.

При 16-годишните Роберта Хаджийска (48 кг.) бе спряна на 1/4-финалите от унгарката Патрисия Петриман.

ОЩЕ: Прекрасно! Станимира Петрова шампионка на Купа "Странджа"!

Талантите ни с 3 медала от „Дракула Оупън“ Българските таланти спечелиха три медала от силния международен турнир...

Публикувахте от Българска Федерация по Бокс в Неделя, 18 февруари 2024 г.