Три млади БГ рок банди откриват култовия концерт "60 ГОДИНИ ДИМИТЪР ВОЕВ" на 7 юни

22 май 2025, 14:01 часа • 555 | прочитания

Три млади български рок банди - Mind Pierce, Опиум и Цвет ще дадат началото на култовия концерт по случай "60 ГОДИНИ ДИМИТЪР ВОЕВ" на 7 юни на открито, на сцената на стадион "Юнак". След тях на сцената ще стъпят Нова Генерация, Ревю и Тангра, за да отдадат почитта си към неповторимия творец, текстописец и музикант, който остана завинаги на 27. Всяка от младите банди е повлияна малко или много от творчеството на Димитър Воев и Нова Генерация, като в същото време всяка от тях носи свой собствен почерк и емоции, присъщи на днешния ден.

Още: Midalidare Rock in the Wine Valley започва още на 8 юли със специални събития

"Щастлив съм, че тези млади музиканти ще имат възможност да свирят на една сцена с нас и се надявам това да бъде страхотна мотивация за тях", споделя Васо Гюров от Ревю. Билетите за "60 ГОДИНИ ДИМИТЪР ВОЕВ" на 7 юни в Парк център "Юнак" се продават с пълна сила в системата на EPAY GO, а цените им са: 

ЗА ТЕРЕН - първите 300 билета по 49 лв.; регулярна цена за следващите 2000 билета по 59 лв.; последни 500 билета за ТЕРЕН - по 69 лв.

ТРИБУНИ - първите 500 билета са по 59 лв.; последните 400 билета са по 69 лв.

ДЕТСКИ БИЛЕТ - с 25% отстъпка от цената на билета - важи за лица между 8 и 17 г. включително.

Началото на концерта на 7 юни (събота) е в 17:45 ч., а входът ще бъде отворен в 17:30 ч.

Кои са трите погряващи банди

Цвет е българска рок група, създадена през 2023 г., и е част от младежката софийска ъндърграунд сцена. Музикантите създават авторска музика на български език и до момента имат над 30 концерта. Цвет са "цветни", позитивни и енергични – те са Бранимир Тодоров (китара и вокал), Божидар Рачев (барабани) и Максим Топузов (бас).

Опиум е българска алтернативна рок група, създадена през 2022 г., и от самото си начало се утвърждава със своя емоционален заряд и характерен звук. Бандата има участия на множество клубни сцени из цялата страна, а един от акцентите в кариерата им досега е участието им в поп-рок фестивала в Несебър през 2023 година. Тази година Опиум се подготвя да издаде своя дебютен албум, който ще обедини мелодични линии, лични текстове и разнообразна звукова палитра.

Mind Pierce е хардрок група, съставена от петима музиканти, които имат нужда да изразяват себе си без компромиси. В основата им е Мариета (вокал), но всеки от членовете на групата идва със своя глас, история и страст към музиката, която не се побира в рамки. Заедно с Петър (барабанист), Алекс и Янис (китаристи) и Денко (басист), всички заедно правят Mind Pierce, които не следват шаблони и искат да звучат като себе си.

Още: A to JazZ води световния джаз в София: Kennedy Administration, Keyon Harrold и Adi Oasis оглавяват фестивала

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес