Предстоят нови социално-икономически мерки, които в понеделник ще бъдат обсъдени на коалиционен съвет. Това обяви предложеният за финансов министър Кирил Ананиев преди да влезе в парламента пред медиите. Днес той трябва да заеме мястото на Владислав Горанов.
Още: Проф. Огнян Минчев: Демокрацията отслабва, мнозинството вече не вярва, че изборите носят промяна
Още: Росен Желязков участва в Срещата на високо равнище на Общото събрание на ООН
"В понеделник ще ги представим на коалиционните партньори. Ще предвидим мерки, които са свързани със средства, които ще стигнат до хората и бизнеса", обясни Ананиев.
Досегашният здравен министър коментира новата позиция, която заема по следния начин: „Връщам се от къщата, в която започна моят трудов стаж с голямо удоволствие. На 1 септември 1980 г. постъпих като току-що завършил студент. През годините натрупах доста опит и ще мога да помогна на колегите”.
„Не мога да кажа, че ми е олекнало, защото има много неща, които трябва да довършим в Министерство на здравеопазването.
Още: Посланията на политиците по повод 117 години от Независимостта на България
Още: Борисов беше "унижен" от Пеевски: Анализатори за скандала на седмицата
Убеден съм, че професор Ангелов и екипът ще завършат няколко много важни проекти, най-вече свързани с електронното здравеопазване”, поясни Кирил Ананиев. И допълни, че има много задачи и в Министерството на финансите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Желязков води България на Общото събрание на ООН, ще участва в прием при Тръмп
Още: Атанас Атанасов: Узурпирана е репресивната власт, за да се използва срещу опозицията
„Предстои сериозно приключване на бюджета в условията на коронавирус. Няма да е лесно. Приходите са доста по-малко от предвидените.
Имаме работа по проектобюджета за 2021 г. Там също приходите няма да бъдат в този размер, в който бяха разработени първоначални. И на мен ми е мъчно, че напускам. Създадохме добра обстановка за работа. Важно е колективът да е спокоен”, поясни той.