Ангелкова пред National Geographic: България може да стане СПА център на Европа

18 януари 2018, 15:25 часа 2036 прочитания 0 коментара

Председателството на Съвета на Европейския съюз е реален шанс, от който ще се възползваме, за да представим България като уникална туристическа дестинация, заяви министърът на туризма Николина Ангелкова в интервю пред National Geographic.

Още: Кабинетът в ролята на сериала "Двама мъже и половина": Петър Витанов с мрачна прогноза за БСП

Още: "Радев яхва страховете на хората": Нейнски очаква руско влияние на президентските избори

Пред световноизвестното издание тя каза, че следващата половин година за България, освен огромна отговорност, ще бъде възможност да покаже природа, култура, традиции, история, иновации и уникалните дадености на държавата ни.

България има потенциала да стане СПА център на Европа благодарение на изобилието си от минерални води, медицинска кал, лечебен торф, каза още министър Ангелкова. И допълни, че страната ни е втора в Европа по тези природни ресурси след Исландия. Най-горещият гейзер на континента се намира в нашия планински курорт Сапарева баня. Министерството на туризма работи по създаването на балнео- и СПА маршрути, до момента над 30 общини са проявили интерес към инициативата, добави министър Ангелкова.

Друга тема на разговора бе развитието на висококачествения туризъм в България. За насърчаване на сектора създадохме Карта на инвестиционните проекти, в която влизат 30 обекта. Активно промотираме тази карта пред чуждестранни вложители, допълни министърът.

Още: "За петимата премиери и многото господари": Божанов каза ще подкрепи ли ПП-ДБ шести вот на недоверие

Още: "Не мога да проследя всички емоционални изблици": Йотова за напрежение между Радев и Борисов

Страната ни е изключително спокойно място за почивка, климатът тук е здравословен, храната е качествена, естествена и вкусна. България може да предложи огромно разнообразие за всякакъв вид туризъм, каза още министърът на туризма.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес