Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че ще стане народен представител в 49-ия парламент, ако бъде избран на предсрочните избори на 2 април. Той каза това в студиото на "Лице в лице" по bTV този петък.
Още: “Живеем в лъжа”: Какво стои зад случая в Русе? Анализ на психолога Калин Гайтанджиев (ВИДЕО)
Още: След среща с ютубър: Радев сигнализира за злоупотреби във ВМЗ-Сопот
На въпрос ще стане ли депутат, бившият премиер отвърна: "Ще стана депутат. Този път ще стана, като толкова искат, за да не може да ни надиграят този път в парламента".
И коментира какво значи "надиграването", за което говори, а именно дебат с основните лидери на другите партии. Това се разбра, след като Борисов коментира думите на Асен Василев за "учителските чорапогащници", заради които учители и синдикати поискаха оставката на бившия финансов министър като съпредседател на ПП.
"Чорапогащниците с дупки ли са, не са ли. С 300% сме увеличили учителските заплати при малка инфлация и продължаваме да го правим в нашата програма", твърди Борисов.
Още: Как Пеевски увеличава влиянието си и какво значи това? Коментар на Добромир Живков (ВИДЕО)
"Тези хора са обсебени от мен. По начина, по който вървим днес, няма да има правителство, тези избори на 2 април са напълно ненужни. След това идва пак от същото. Те (говорейки за ПП-ДБ - бел.ред.) си правят сметка, че може да има 2 в 1 с местните избори. Всеки ден го приказват. Чувал съм го много пъти, казвали са го публично".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Властта копира Ердоган": Анализатори за ареста на Благомир Коцев и вота на недоверие
Още: Ще падне ли правителството: Петият вот на недоверие влиза в парламента
ОЩЕ: Борисов обвини Асен Василев за пропуснатия срок за еврозоната