Борисов: Очакваме Великобритания да остане наш стратегически партньор

11 декември 2017, 17:19 часа 1144 прочитания 0 коментара

Въпреки процесите, които текат между Европейския съюз и Великобритания, България очаква Обединеното кралство да остане стратегически партньор на Съюза по ключови въпроси като сигурността и борбата с тероризма.

Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)

Още: Мария Филипова не отрече, че може да е премиер, но ще каже само на президента (ВИДЕО)

Това посочи министър-председателят Бойко Борисов пред британския си колега Тереза Мей, по чиято покана е на работно посещение в Лондон.

Двамата обсъдиха сътрудничеството в областта на миграцията и на сигурността. Беше дадена висока оценка за взаимодействието между специалните служби на България и Великобритания, съобщиха от правителствената информационна служба.

Борисов посочи, че очаква подкрепата на Лондон за интеграцията на страните от Западните Балкани. По думите му, тяхното приобщаване към семейството на демократичните ценности е най-голямата гаранция за успешно, сигурно и мирно развитие на европейския континент. „Хората от този регион очакват да им покажем, че Европа мисли за тях“, каза българският министър-председател.

Още: "Отнемането на президентски правомощия застрашават демокрацията": Атанасов припомни Пеевски и ДАНС

Още: Безводието в Плевен: Регионалният министър каза кога най-рано може да започнат действия

Ние напускаме ЕС, но не и Европа, коментира премиерът Тереза Мей. Тя посочи, че като бивш вътрешен министър на Великобритания може да оцени положените от България усилия в процеса на овладяване на мигрантската криза в Европа и за борбата с тежката престъпност. „Затова благодаря на теб и на България за помощта, която оказахте в общата ни борба с организираната престъпност, тероризма и трафика на хора“, каза Тереза Мей.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес