БСП отказа поканата за разговори на ГЕРБ

17 юни 2024, 15:08 часа 1292 прочитания 0 коментара

Няма да ходим на среща и на разговори с ГЕРБ-СДС за правителство. Въпросът е изчерпан с решенията на партията в събота, 15 юни. Това заяви Борислав Гуцанов от "БСП за България" в интервю пред БНР.

Още: "Не променяме Конституцията": Депутат от БСП-ОЛ подкрепи промяната при назначаването на шефове на служби

Още: Михал Камбарев: Защо Пеевски използва най-скъпата кола на НСО, която е бронирана?

ОЩЕ: ПП-ДБ отказа на ГЕРБ, няма да участва в преговори за правителство

"Не е възможно ревизия на решението, защото е конгресно - да не се участва в правителство на ГЕРБ", категоричен е Гуцанов, който ще е председател на парламентарната група на "БСП за България".

Той съобщи, че БСП са получили покана от ГЕРБ-СДС, но "имаме категорично решение за неподкрепа".

Още: Цветлин Йовчев: Трябва да се създаде държавна агенция за справяне с бедствия

Още: "Никоя държава няма да допусне такава нестабилност": Проф. Киров за новия опит през КС да бъде свалено правителството

ОЩЕ: И "Възраждане" отряза ГЕРБ, ще подкрепят кабинет само с техен мандат

"За нас въпросът е изчерпан. Когато говорим за правителство няма да отидем. Ако се говори за политики в Народното събрание, е нормално да има определени диалози", обясни Гуцанов и призна, че не е запознат с детайлите в поканата.

По-рано това направиха и от ПП-ДБ, "Възраждане" и партия "Величие".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес