БСП има данни за внасяни от чужбина боклуци, които се горят в някои наши топлофикации. Това заяви червеният депутат Таско Ерменков, който преди време "блесна" със сигнал как има отрова във водата на София, а после се "разкая".
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Според казаното от Ерменков пред Нова телевизия, схемата е свързана с Италия. Италианската държава плащала 200 евро на тон събран боклук, а събралите го плащали по 53 евро на тон да го пращат в България. Няколко пъти съм бил сезиран от граждани от Сливен, от Перник, че се горят отпадъци, които отделят непоносима миризма, подчерта Ерменков. Той добави, че ако се горят боклуци, които не отговарят на определението "биомаса", всъщност отделят вредни емисии - нещо, което не се случвало при спазване на стандартите за горене на такива боклуци (по-висока температура), които топлофикациите не могат да изпълнят.
Извън топлофикациите в Сливен и Перник, Ерменков директно посочи и ТЕЦ "Брикел". Всички посочени дружества са на Христо Ковачки, срещу който БСП подаде сигнал в прокуратурата. А Ерменков подчерта, че старозагорската РИОСВ издала становища, че нямало нужда от становище за оценка за въздействие на околната среда специално за горенето на отпадъци в ТЕЦ "Брикел".
Специално след последния случай буквално на прашна буря заради "Брикел", след много въпроси на Actualno.com РИОСВ каза, че ще глоби ТЕЦ-а с поне 10 000 лева.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Конкретно за отношението на БСП към Ковачки и как преди 5 години, на евроизборите, имаше директна кампания с натиск миньорите в "Бобов дол" да гласуват за кандидатите на БСП! А месец по-късно, служител на ТЕЦ-а коментира пред Actualno.com, че наказания няма и че всъщност става въпрос за практика според това кой е силният на деня!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Когато си позволил на един търговец да бъде с доминиращо положение на енергийния пазар, няма как да става въпрос за безхаберие. Говорим за съучастие - държавата, в лицето на министъра на енергетиката, трябва да си застане на мястото и да управлява държавната собственост в интерес на хората, не на един търговец, обобщи Ерменков.
Трябва да се провери дали в КЗК няма някой от кадровата банка на партия "Лидер" и той да пише как няма свързаност между търговци на ток. "Имаме обосновано предположение да считаме, че е така", подчерта Ерменков, без да говори с имена.