БСП решава дали да подкрепи Пламен Николов от ИТН за премиер

30 юли 2021, 18:40 часа 2767 прочитания 0 коментара

Изпълнителното бюро на БСП и ръководството на парламентарната група на коалиция "БСП за България" се събраха на "Позитано 20" за обсъждане кандидатурата за министър-председател на Пламен Николов от "Има такъв народ", съобщиха от пресслужбата на партията.

Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита

Още: Радев има амбиции за пряко включване в политическия живот: Говори Геновева Петрова от “Алфа Рисърч“ (ВИДЕО)

По-рано през деня в парламента председателят на БСП Корнелия Нинова заяви:

"Ще изчакаме днес обявяването на премиера, на състав на Министерския съвет и ще вземем окончателното си решение, след като ги чуем и свикаме Националния съвет да се произнесе. "Предварително не са ни казвани никакви имена", посочи тя.

"Преговорите, които водихме по политики, приключиха вчера", посочи тя и добави, че са удовлетворени от преговорите с "Има такъв народ". Постигнахме най-висока степен на съгласие по приоритетите", каза Нинова и допълни, че от БСП биха искали преговорите да приключат с писмено споразумение за подкрепа и остават отворени за разговори под каква форма да бъде.

Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)

Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес