България е в средата на своеобразната класация за броя на откритите от ЕК наказателни процедури за неспазване на правото на ЕС, сочат данни, представени днес от комисията.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Срещу нашата страна към 31 декември 2013 г. са били открити общо 42 наказателни процедури, като от тях по-съществената част са свързани с неправилно приложение на правото на ЕС, предаде БТА.
Отчита се, че нашата страна наред с Белгия, Естония, Румъния, Великобритания, Кипър, Полша и Португалия миналата година е била предадена на Съда на ЕС. Процедурата срещу България пред Европейския съд е свързана с непълното приемане на правилата за вътрешния енергиен пазар.
ЕК отчита, че в последните години броят на предприеманите наказателни процедури намалява, а се увеличават случаите на намиране на решения по т.нар. пилотни процедури - предварителни извънсъдебни преговори със страната нарушител.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст