Дани Каназирева: Комисията по ревизия се превърна във фабрика на жълтини

11 май 2021, 08:07 часа 3381 прочитания

„Българският парламент беше използван по един некоректен начин за предизборната кампания на Мая Манолова. Това е пълна демонстрация на пълна безпомощност, разигра се един политически цирк без никакви доказателства“. Toва заяви депутатът в оставка от ГЕРБ Дани Каназирева в сутрешния блок на БНТ. 

Още: ГЕРБ отговори на Радев за "Хемус": Има много теми, които му парят под краката

Още: Вигенин: Държавата да покаже резултати по овладяване на цените и спекулата още преди въвеждане на еврото

По думите й това е едно политическо лицемерие, а целта била да се намеси премиерът. Няма никакви доказателства, но не може по толкова грозен и безпардонен начин да се използва трибуната на Народното събрание в нечистоплътна цел и за предизборна кампания, възмутена е Каназирева.

Тя няма против да бъде извършена проверка, но по един по-интелигентен и образован начин. Партии, които твърдят, че са нови и носят промяната, хвърлиха България в сериозен хаос точно за три седмици, категорична бе Каназирева.

Според нея с влизането си в Народното събрание освен да предизвикат хаос, не се чуло нищо друго. Тези хора били специално подбрани да дойдат в комисията, посочи тя

Още: "Какво става с източените пари от "Хемус": Радев пита за корупцията при ГЕРБ (ВИДЕО)

Още: Официално: Групата около Доган е с ново име в парламента

„Тази комисия се превърна във фабрика на жълтини, които да обслужват тясно партийните интереси на госпожа Манолова, за да мине четирипроцентовата бариера“, изтъкна Дани Каназирева. 

Каназирева посочи, че парламентаризмът не се вижда до това от 67 законопроекта да бъде приет само един Изборен кодекс. Ако тези партии наистина държат да направят проверка, най-лесният път е да сформират правителство и техните министри ще имат достъп до всеки един документ, за да се направи обективна проверка, допълни тя.

Според нея комисията довела само до един разигран театър и предизборната кампания била пренесена в парламента. На Дани Каназирева й омръзнало Манолова да говори от името на всички хора.

Прочетете още по темата: Мая Манолова: Ние осветихме корупцията и показахме, че сме на страната на хората

Още: Социолог: Предстои отлив на избиратели и поле за нов легитимен играч

Още: Искрен Митев: Нормално е по време на буря част от структурата на ПП да си тръгне

Бизнесмен със стряскащи разкрития пред Комисията по ревизия - за земеделски картел, рекет и запалени офиси (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес