По-страшното дойде след предсрочните избори, но нищо не последва от това. За първи път има искане за касиране на изборите, направено от почти всички политически сили с изключение на ГЕРБ и ДПС-Ново начало. Това заяви бившият служебен вътрешен министър Иван Демерджиев пред БНТ.
Още: "Ако исках да е шумно, щеше да има цирк": Ваня Григорова за раздялата си с БСП
Още: ДБ не искат да торпилират еврозоната: Атанас Славов каза ще го бъде ли вотът на недоверие
Още: Иван Демерджиев: Калин Стоянов се оказа пудела на Пеевски
По думите му проблемът от предсрочните парламентарни избори е доколко МВР противодейства на изборните нарушения. Станахме свидетели на потресаващи кадри и бездействие от МВР по отношение на резултатите, коментира Демерджиев.
Още: Без да казва "Пеевски" директно: Демерджиев обяви, че за войната в ДПС се използват държавни бухалки
Още: Росен Желязков: Еврозоната е несъществуващ демон
Още: Борисов: Отиването на избори след еврозоната ще е катастрофа за България (ВИДЕО)
За присъединяването на България в Шенге по сухопътни граници, Демерджиев настоя да се намери нова цел, защото не се вижда следваща такава. Освен това МВР трябва да засили охраната по границите, за да може ако влезем в Шенген по сухопътни граници, страната ни да получи добри оценки.
Според него това, което трябва да прави МВР е защита на границите с участието на всички държави. Ако искаме да се справим в борбата с миграцията, трябва да се засилят мерките по охрана на външните граници. Тук е много важна ролята на правителството, защото МВР охранява една от най-важните граници - границата с Турция, посочи Демерджиев.
Още: Радев пак с надежда да има референдум за еврото - заради действията на Конституционния съд
Още: Желязков пред ПАСЕ: Очакваме подкрепа от Съвета на Европа за защита на македонските българи