"Депутати се пазаруват като прасета": Ивелин Михайлов иска "Величие" този път да удържи фронта

12 юни 2025, 11:05 часа • 980 | прочитания

Виждаме, че депутати се пазаруват като прасета. Това твърдение направи лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов пред медиите в парламента. Той се оплака, че някой се е опитва да накара "Величие" да припознаят промени в Изборния кодекс, които целят информацията да не се обработва в секционните избирателни комисии, а в районните. В същото време той обърна внимание, ако "Величие" не бъде разцепена в парламента, ще имат представители в секциите и съответно ще има по-честни избори. 

Припомняме, че разцепление в групата на "Величие" имаше в 50-ото Народно събрание, което доведе до нейното разпадане. 

"Никой не подозираме, не знаем какво ще се случи. Мен не ме е страх, тук вкарвате внушения, които не сме казали, винаги има опасност някой чомвек да бъде по някакъв начин изплашен и съветно да напусне групата. Определено властта е силна. Ако успеме да удържим фронта, ще имаме право на членове на СИК, това тотално ще промени играта и за пръв път ще имаме по-честни избори", смята Василев.

Полицейското насилие във Варна

Ивелин Михайлов коментира и полицейското насилие във Варна, при който млад човек загуби живота си. Според него във вътрешното министерство ситуацията е трагична, защото от години има шуробаджанащина. 

"Само в селото, което живея - мога да ви покажа двама младежи, които са на възраст между 25 и 35 години, които нямат разсъдък. Те са по-зле от шизофреници", коментира Михайлов. Според него на единия 100% бъбреците са му отказали заради евтините наркотици. Това той е разбрал по цвета на кожата му. ОЩЕ: МЕЧ искат оставката на Митов: Радостин Василев го класира като най-некадърния министър

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес