Всяка ескалация косвено или пряко ще засегне държавата – енергийно и икономически. Това заяви депутатът от ГЕРБ и зам.-председателят на Комисията по отбрана в парламента Христо Гаджев.
Още: Изненадваща рокада: Шефът на ДАНС - кандидат на ГЕРБ за Комисията по досиетата към ДС
Още: Светлин Тачев: Радев иска да поведе опозицията, битката му с Борисов беше на пауза
По думите му е проблем, че все още нямаме позиция по реакцията на Русия за изтегляне на войски на НАТO от България.
„Все още няма решение дали ще приемем самолетите, които НАТО вече е казал, че ще изпрати. Те не идват да участват за агресия. Те идват за отбрана. Правителството няма позиция”, каза Гаджев.
Според него МВнР трябва да извика руския посланик, за да обясни думите за изтегляне на войски на НАТО от България.
Още: Няма "Ново начало" в кабинета "Желязков": Говори Гроздан Караджов
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
“Изборът да сме в НАТО върви и с превъоръжаване на армията. Разполагането на съюзнически войски в България е регламентирано как ще става”, обясни Гаджев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
“Най-важното е да се намери начин за деескалация на конфликта. Ситуацията не изглежда никак розова. Реална заплаха за конфликт между Русия и Украйна има. Всяка ескалация на конфликта може да засегне България в икономиката, в енергийните доставки”, каза депутатът от ГЕРБ.
"Ние трябва да работим за деескалация на кризата Русия-Украйна", категоричен е и Настимир Ананиев от "Продължаваме промяната".
“Ние нямаме проблем с руснаците. Ако българското правителство реши, че трябва да бъдат разположени 5 000 войници, ще се разположат. Опитва се да се наслагва, че руснаците са лошите. Ние нямаме проблем с руснаците, а с управлението на Путин”, обясни той.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
“Ние трябва да сме обединени. Българският интерес е да няма военен конфликт”, заяви Ананиев.