Съставът на кабинета ще бъде обсъден между коалиционните партньори, но е важно кабинетът да продължи да работи. Имена не са обсъждани, а основните теми, които бяха обсъждани са по политики. Оптимист съм, че ще има ново правителство. Това заяви депутатът от БСП Филип Попов пред БНТ.
Още: Управляващите бързат: Парламентът отнема правомощията на Радев за шефовете на службите
Още: БСП: Нека ПП-ДБ и цялата опозиция не продължават с евтините спектакли (ВИДЕО)
Правителство и парламент трябва да има поне до края на годината. Ние се надяваме, че ще се намери мнозинство в парламента, което да е отговорно пред българските граждани, изтъкна Попов.
За БСП важни са политиките - самите политики са едни войници без оръжие.
Той обясни, че политиките, които обединяват коалицията са социалните мерки, съдебната реформа, икономиката, енергетиката, реформата в КПКОНПИ. Филип Попов е скептичен за един следващ парламент, в който също няма да може да бъде съставено правителство и ще бъде фрагментарен.
Още: Пеевски след гласуването по вота на недоверие: България няма да бъде соросоидна територия (ВИДЕО)
Още: Пеевски пак спаси правителството. Петият вот на недоверие също не мина
Трябва да се подобри комуникацията между коалиционните партньори, настоя Филип Попов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лена Бориславова намекна, че Пеевски е причината за проблемите с трафика тази сутрин (ВИДЕО)
Още: Скоро: По идея на Пеевски служителите на Радев остават без коли от НСО
БСП никога не се е месила в работата на друга партия и структура. Предварително не е имало разговори, никакъв натиск, но е имал условие - Кирил Петков да не е кандидат за министър-председател.
Попов уточни, че няма други червени линии между коалиционните партньори. Една от грешките, които Асен Василев отчита като грешка е нарушената комуникация, каза Филип Попов и добави, че в кабинета нямало конкретна и ясна програма.
Още: Експерти на ПП, БСП, ДБ и независими депутати ще обсъдят целите на евентуален нов кабинет
Още: Според Пеевски и хората му ПП-ДБ са виновни за смъртта на полицай
Още: Парламентът да избира шеф на ДАНС: Борисов е "за", пошегува се за Пеевски и 2013 (ВИДЕО)