"Той не може да е държавен глава, този тъпанар". Това е само една от многото солени реплики в пореден скандален запис, със заявка, че думите са изречени от премиера Бойко Борисов. Записът отново излезе на първо място в сайта "Афера".
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
В записа си личи отношението на говорещия най-вече спрямо възможността да се търсят начини да няма институционална война. Според записания, с президента Румен Радев не може да има общ език.
"Акъл се набива, Томиславе, на умен човек. На прост човек, .... (бел. ред. – разговорна думичка за мъжки полов орган) се набива. Той не може да поеме акъл – може да поеме един ..., като се трови, като му се ..... майката” – с тези думи започва записът, като разговорът изглежда пак е по телефона. А думите са явно по адрес на президента, като сентенцията е, че "няма да се оправи, батко, нито от теб, нито от Корнелия".
По-нататък става ясно, че разговорът е по времето, когато имаше протести в цяла България заради цената на горивата. "Проблемът е Радев – че излезе и каза, че не 2,5 млн. са виновни за бедността, а че правителството е виновно”, заключва записаният в разговора, който изброява как "бедният човек се вози в градския транспорт", който много се е подобрил и това е пример как умните хора оценяват, че управлението работи.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
"Когато си обграден от тъпанари, нито може да се прави политика, нито да се говори истината и да се правят реформи. Не, правилни неща не могат да се правят. Правилни неща с такъв президент не се правят, с такава опозиция не се правят", гласи друго записано заключение.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)
Интересен факт е, че записът прекъсва неочаквано т.е. едва ли това е целият разговор - съответно няма как да се прецени какъв е пълният контекст.
Мейлът с новия запис отново е изпратен през платформата Guerillamail. Файлът е кръстен Bace_i_Tomi_K_r.MP3.
Какъв беше първият запис, заради който почнаха скандалите с Борисов и се появи въпросът дали със силата на властта той не се е намесил пряко в сделката за българските активи на ЧЕЗ – припомнете си ТУК!
Още: Правителството прие програма за заетост и образование на разселените украинци у нас
Още: "Този канал не е наш - този канал е техен": Божанов за стратегията на Пеевски и пловдивската митница