Главчев увери "Прозрачност без граници", че изборите ще са честни и прозрачни

15 май 2024, 14:51 часа • 850 | прочитания

Служебният кабинет стриктно се придържа към действащото изборно законодателство и последователно работи за организирането на честни и прозрачни избори. Това заяви премиерът Димитър Главчев на среща с председателя на борда на директорите на "Transparency International" Франсоа Валериан и Калин Славов - изпълнителнен директор на българското представителство на организацията, Асоциация "Прозрачност без граници".

Още: Проф. Светослав Малинов: Радев мина всякакви граници на това, което наричаме президентски клиентелизъм

Още: Провокация на Костадинов предизвика спор пред македонските българи

Главчев открои международния престиж на организацията и приветства проактивното ѝ отношение към прозрачността на изборния процес.

ОЩЕ: "Да знаете, че ще има забавяне": Премиерът предупреди за голям проблем за изборите на 9 юни

От "Прозрачност без граници" отбелязаха, че тази година е белязана от избори в световен мащаб и администрирането на вота е важен въпрос.

Още: Ако изборите бяха днес: ГЕРБ запазва първото място, изненадата е при втория

Още: Държавата отваря вратата за частните жп превозвачи

Премиерът увери, че каквото зависи от служебното правителство, ще бъде свършено по най-добрия начин.

Тема на срещата бе и борбата с корупцията. Главчев открои възможностите за още по-тясно сътрудничество в рамките на Националния съвет по антикорупционни политики и Гражданския съвет към него. Министър-председателят и представителите на "Прозрачност без граници" бяха единодушни относно значението на активното взаимодействие между институциите, неправителствения сектор и гражданите.

От "Прозрачност без граници" изказаха поздравления за пътя, по който България се движи към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие, където интегритетът също е съществен аспект.

Още: След присъдата: Парламентът покани Люпчо Георгиевски на изслушване

Още: Радев към Силяновска: Няма българско вето за присъединяването на Северна Македония към ЕС

Премиерът заяви, че след срещата му с генералния секретар на ОИСР Матиас Корман в Париж, страната ни за първи път има конкретен срок за присъединяването си към организацията.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес