Голямата ми грешка е, че не разцепих блока, още когато четирима от петима лидери на партии в него, решиха да влязат в коалиция с ГЕРБ, каза днес по Нова телевизия лидерът на "Нова република" Радан Кънев.
Още: Никола Минчев каза ще стане ли председател на "Продължаваме промяната"
Той припомни, че е имало договорка да не се влиза в коалиция с партията на Борисов, но когато е "замирисало на власт" е било извършено предателство.
Кънев посочи, че в "Нова република" няма предатели, като опасенията от подобни действия са станали и причина за отказването на съюз с осем партии. "Държим на личности, с биография. Няма лошо, че сред учредителите има хора от пълната вълна последователи на ГЕРБ, допълни той.
Кънев изрази увереност, че "Нова република" ще има добро представяне на изборите и ще направят силна парламентарна група. Той подчерта, че неговата формация е единствената, която е автентичното дясно.
Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита
"Не съм в едно пространство, с тези които ще дадат трети непълен мандат на Борисов. Тъжно е, но продължават да плонжират", така Кънев коментира въпрос, свързан с "Реформаторския блок".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)
Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти
Той допълни, че с действията си ГЕРБ ще дадат властта на БСП, след което "ще им седнат в скута, а под мишницата си ще носят "Реформаторския блок".