И втората задържана българска гражданка в Турция е освободена

28 юли 2017, 19:54 часа 6757 прочитания 0 коментара

По информация на оперативния щаб под ръководството на посланик Надежда Нейнски, задържаната в Турция българска гражданка М. Я. А. е освободена от ареста с мярка за неотклонение подписка два пъти седмично до насрочване на дело. Наложена ѝ е забрана да напуска страната.

Още: "Гавра, съдът удари тоталното дъно": Кирил Петков призова на протест след съдебното решение за Коцев (ВИДЕО)

Още: Росен Желязков: Децата от украинските територии, окупирани от Русия, трябва да бъдат незабавно върнати по родните им места (ВИДЕО)

Тя е обвинена в „пропаганда на терористични организации”, съобщиха от Министерството на външните работи.

Съгласно чл. 7 от Закона за борба с тероризма (№ 3713/12.04.1991) на Република Турция за пропаганда на терористични организации” се предвижда наказание „лишаване от свобода” в размер от 1 до 5 години. Като утежняващо вината обстоятелство се посочва извършване на деянието чрез електронни или печатни медии.

В Генералното консулство на България в Истанбул, както и в посолството ни в Анкара продължават работа оперативните щабове под ръководството на посланик Надежда Нейнски.

Още: Кой предлага порциите и кой ще предизвика избори? Прогнози на Емилия Милчева (ВИДЕО)

Още: Политолог: Около Радев има очаквания, но той няма идеи, които да подобрят икономическата ситуация

Двете ни мисии са в непрекъснат контакт с местните власти, както и с родителите на задържаната българска гражданка. Дипломатите ни оказват необходимото съдействие, се посочва още в съобщението на министерството.

Припомняме, че преди два дни две български гражданки, майка и дъщеря, бяха задържани по време на почивката им в Турция. С тях е бил и британски гражданин, който е арестуван.  Сигнал за задържането е подал бащата на младата жена след завръщането си в България.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес