Ивайло Мирчев: БТР-ите не стават за охрана на границата, Радев ни изложи

04 декември 2023, 18:50 часа • 1395 | прочитания

Бронетранспортьорите, които парламентът прие да дарим на Украйна, не стават нито за спасяване на хора и разчистване при наводнения, нито за охрана на границата. Това коментира депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев и обвини президентът Румен Радев, че е изложил България, като е наложил вето на споразумението.

Още: Външният министър каза ще се мести ли посолството ни в Израел (ВИДЕО)

Още: ПП заговориха за Втори възродителен процес

Не може да използваме 40-годишни бронетранспортьори, за да спасяваме хора от наводнения. За това има съвсем различна техника, каза Мирчев и обясни, че след наводнението в Царево през септември е попитал дали те са могли да влязат в употреба там. От МВР обяснили, че за това се ползват машини на "Гражданска защита", които имали достатъчно техника.

Още: ГЕРБ: С ветото си Румен Радев демонстрира неадекватна позиция

Според него БТР-ите не може да се ползват и за охрана на границата. Причините за това били много, най-вече, че са твърде тежки. Изненада ни, защото няма никаква логика. Всички мотиви, изложени от него, вече няколко пъти ги дебатирахме в комисия и зала, коментира Мирчев наложеното вето от президента и изрази увереност, че ветото ще бъде преодоляно. 

Още: Евакуираха посолството ни в Техеран

Още: Борисов с обещания към украинския посланик: Ето за какво ще подкрепим Украйна (СНИМКА)

Още: Денков: Ветото на президента ще бъде преодоляно. Пеевски: Решението на Радев е срам

Ние се изложихме достатъчно вече с това вето на президента. Нашият президент, който уж е натовски генерал, наложи вето, с което България не изглежда добре пред международните ни партньори, коментира още депутатът. Той се пошегува, че военното министерство има толкова бронетранспортьори, че да побере цялата армия в тях.

Още: Името "ДПС" вече е само за Пеевски, Доган няма право да го ползва в парламента

Още: Направиха аналогия с Възродителния процес: ДПС - Доган за смяната на името им в парламента (ВИДЕО)

Още: Президентът опитва да спре с вето изпращането на БТР-и на Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес