Иван Христанов: Всеки камион трябва да минава пълен контрол на границата

17 октомври 2022, 20:38 часа 4451 прочитания 0 коментара

„Всеки камион трябва да бъде разглеждан като потенциално превозно средство за терористи, оръжия, мигранти, кокаин и да минава пълен контрол“. Това заяви в предаването „Лице в лице“ по БТВ бившият заместник-министър на земеделието Иван Христанов от „Продължаваме промяната“.

Още: Задава ли се конфликт между Борисов и Пеевски: Какви са условията и кога? (ВИДЕО)

Още: "Продължаваме промяната" сигнализира ЕК за избора на антикорупционната комисия

„Решението на Министерския съвет да обяви част от граничния пункт „Капитан Андреево“ за обект от националната сигурност е ограничени, тъй като включва само контрола по храните“, посочи той. По думите му Испания е връщала много камиони от „Капитан Андреево“, но други държави са разчитали на контрола на България.

Според Христанов щетата за този 10-годишен договор се оценява на 400 млн. лева. „Само за миналата година тази лаборатория е регистрирала 4 хиляди теста повече от капацитета ѝ – те просто са печатали протоколи. Има печатане на протоколи, има завишение на пестицидите“, уточни бившият зам.-министър.

„Възможностите за работа по „Капитан Андреево“ бяха ограничени. Имаше притеснение, че ще се стигне до саботаж. Не ни стигна времето, тъй като „Има такъв народ“ имаше различно мнение как трябва да се бори корупцията“, добави Христанов.

Още: "Липсата на морал не може да се компенсира със съветник по почтеност": Нинова за любопитната реформа на Желязков

Още: Режим "няма хора" за президентските избори: Важните въпроси година преди вота

Относно 48-ото Народно събрание представителят на "Продължаваме промяната" посочи, че няма да подкрепят правителство с мандата на ГЕРБ-СДС и няма да влизат в разговори с Росен Плевнелиев и Соломон Паси.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес