"Аз не зная какво е визирала Нинова, но ако е имала предвид тримата министри, които и днес са членове на националния съвет на БСП, смятам, че те са гордост за всяка една партия".
Още: "Властта копира Ердоган": Анализатори за ареста на Благомир Коцев и вота на недоверие
Това обяви пред журналисти вицепрезидентът и бивш кадър на социалистите Илияна Йотова по повод новия служебен кабинет и критиките на лидерът на БСП Корнелия Нинова, че правителството ще се отнесе реваншистки към социалистическата партия.
ОЩЕ: Нинова: С действията си президентът за един час свърши това, което не можах да обясня цяла година
Йотова изтъкна още, че президентът има специално отношение към Нинова, след като назначава на нейната длъжност човек, когото тя е уволнила. Припомняме, че на поста на Нинова застана Никола Стоянов, когото тя уволни през юни тази година като председател на държавното оръжейно предприятие „ВМЗ-Сопот”. Мотивът за отстраняването му са лоши финансови резултати.
Още: Ще падне ли правителството: Петият вот на недоверие влиза в парламента
Още: Асен Василев: Делото срещу Коцев е политическо преследване, съдът действа като прокуратура
По-рано днес секретарят на БСП Борислав Гуцанов обяви, че от президентството имат афинитет към изграждане на нови политически проекти и подчерта, че през 7-те месеца на управление БСП е била партията, която не позволи по никакъв начин да има износ на оръжие за Украйна. На този фон бившият шеф на "Кинтекс" се закани да покаже ролята на Нинова в износа на оръжие.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
В новото служебно правителство от БСП влизат в управлението Весела Лечева като министър на младежта и спорта, Крум Зарков като министър на правосъдието и Явор Гечев като министър на земеделието.