"Синя България" запазва резултата си от предишните избори. Може би като абсолютен брой имаме малко нарастване, но все пак този резултат за нас е неудовлетворителен.
Още: "Не мога да проследя всички емоционални изблици": Йотова за напрежение между Радев и Борисов
Още: "ПП е по-жива отвсякога": Асен Василев се закани на държавата с главно "Д"
Това коментира председателят на дясната коалиция Петър Москов. По думите му на тези предсрочни парламентарни избори са гласували "твърди партизански ядра, впити едно в друго". И още:
"Синя България" говореше за политики и това е една от причините за недобрия ни резултат - не успяхме да наложим тезата, че въпросът за гласуването е въпрос за избор на политики, които дават решения. Това не е въпрос за враждуващи племена", подчерта Москов.
Още: "Галъп" към 20 ч.: БСП дели двете ДПС-та, първите три сили трупат още подкрепа
Още: Нови фронтовaци и нов тил: Кирил Петков иска ПП да стане опасна за мафията
Още: "Омраза и пак омраза": Борисов отвърна на Радев и каза къде са парите за "Хемус" (ВИДЕО)
По думите му ако се намери формула, тя ще е "още по-отвратителна": "Затова резултатът от днешните избори е, че след пет месеца пак сме на избори. Всеки един, който е гласувал за партиите над 4%, е загубил гласа си със сигурност", каза Москов.
Следете на живо и с първи данни: Кой колко депутати получава в 51-ия парламент? (СНИМКИ).
Още: Божидар Божанов: Натрупаното обществено недоволство може да прерасне в масови протести
Още: България и скандален американски лобист: Нямаме договор, но САЩ ни казват да търсим правна помощ