Нинова регистрира в ЦИК листата на БСП за евровота, водачът е ясен

02 май 2024, 14:20 часа • 4751 | прочитания

Преразглеждане на Зелената сделка в полза на българската енергетика, пълноправно приемане в Шенген и равни субсидии за родните земеделци. Това ще са задачите на представителите на БСП в Европейския парламент, заяви лидерът на партията Корнелия Нинова, която днес регистрира в ЦИК листата на социалистите за европейските избори.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"Преди малко се шегувахме, че сме 5-и номер и 5 места. Целта, която си поставяме, е да изпратим хора, които ще защитават българския интерес в Европа. Искаме да сме равноправни с другите европейски държави, да се спре тенденцията на България да се гледа като на втора ръка държава-членка", каза тя. Още: Ваня Григорова похвали Нинова за лявото обединение, но листите вече били формирани

Кой е водачът?

Водач на евролистата на БСП е зам.-председателят на 49-ото НС и бивш външен министър Кристиан Вигенин.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Според Нинова съчетаването на двата избора - за европейски и национален вот, ще повиши изборната активност, защото ще мотивира хората да гласуват. Тя все пак допусна, че последните скандали могат да отблъснат доста избиратели. Още: "Не влязохме в сглобки и договорки": БСП отчете работата си в 49-ия парламент (ВИДЕО)

Нинова коментира решението на служебното правителство за изграждане на частна детска болница и последвалата заявка от премиера Димитър Главчев то да бъде отменено така:

"Служебният кабинет е реден от Борисов и е нормално да провежда политиката и да възстановява модела на управление на ГЕРБ от последните години Да не се прави на "ощипан" господин Главчев, ако мога така да кажа, че тепърва разбира. Това нещо е гласувано в Министерския съвет. Това е подготвено и, ако нямаше реакция, сигурно щеше да мине и да замине по празниците, тихомълком. Така, че нашата оценка за служебния кабинет, че това е ГЕРБ, се потвърждава и от действията на Главчев и на Министерския съвет. Това е моделът, срещу който ние толкова години се противопоставяме и ще продължим".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес