Конституционният съд (КС) официално образува дело по казуса с гражданството на служебния икономически министър Кирил Петков, става ясно от официално съобщение на съда.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Делото касае съдбата на второто служебно правителство, назначено от президента Румен Радев с указ № 129 - в частта, с която за служебен министър на икономиката е назначен Кирил Петков Петков. То е образувано след жалба от 55 народни представители от ГЕРБ-СДС.
Докладчик по делото е съдия Таня Райковска.
След като жалбата беше внесена в КС, бившият външен министър и настоящ депутат от ГЕРБ Даниел Митов уточни, че партията на Бойко Борисов иска незабавно отстраняване на Кирил Петков. Петков е един от най-харесваните министри в служебното правителство, след като се намеси решително в ББР.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Казусът с Петков не е първи такъв за България. Какви са другите - НАУЧЕТЕ ТУК!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат