На днешното заседание на МС се взе решение да бъдат отпуснати близо 2 млн. лв. на община Хасково за решаване на проблема с водоснабдяването.
Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски
Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало
Това заяви депутатът от ГЕРБ Делян Добрев, предаде репортер на БГНЕС.
Това е проблем от няколко месеца. Още преди месец призовах служебния кабинет да вземе това решение, но това не беше направено, каза Добрев.
Колегите от служебния кабинет използваха темата, за да плашат хората, а не да решат проблема, допълни той. Това е проблем от няколко месеца. Още преди месец призовах служебния кабинет да вземе това решение, но това не беше направено, каза Добрев. Колегите от служебния кабинет използваха темата, за да плашат хората, а не да решат проблема, допълни той.
Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото
Според Добрев взетото решение днес ще подобри качеството на водата в Хасково и ще предотврати евентуални режими, тъй като изключеният брой сондажи е значителен - 14 броя. Решението от днес финансира 8 нови сондажа в различни зони. 4 от тях са в северната зона, 1 от сондажите е в Узунджово, 3 са в близост до село Подкрепа.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси
„Става дума за сондажи за питейна вода. Тези 14 сондажа са изключени заради отклонения от нормите при някои от тях и за нови сондажи - 8 на брой. Новите сондажи ще компенсират липсата на вода. В проектът е включено и възстановяването на водоснабдяването на два участъка, единият, от които е пропаднал“, поясни Добрев.
Изключително спешно беше това решение, каза Делян Добрев и изрази благодарност към кабинета Борисов 3.
Относно това какви мерки ще се вземат за проблема и в други населени места, министърът на екологията Нено Димов заяви, че в момента Министерство на икономиката е разпоредило проверка, която тече, на всички уранови рудници, които са затворени и наблюдават. МОСВ веднъж годишно замерва всички подпочвени води. В момента следим внимателно. Наблюдението ще продължи и ще се разпростре върху цялата страна“, посочи още Димов.
Още: Явор Божанков: Нужни са спешни промени в „Продължаваме промяната“
Още: Управляващите и Пеевски ще си изберат с обикновено мнозинство антикорупционната комисия