"Петък е, да се разцепим" и "Величие" да се прекръсти на Том и Джери": Реакции след разпада на партията

05 юли 2024, 11:55 часа 2473 прочитания

Социалните мрежи обсъдиха разпада на парламентарната група на "Величие" в 50-ото Народно събрание.

Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски

Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало

Припомняме, че по-рано днес шестима депутати подадоха заявления за напускане на групата, което доведе и до нейния край, поради липсата на нужния минимум брой депутати (10) да съществува и те останаха едва седем.

ТВ водещият и продуцент Иво Сиромахов пък сравни партията с популярен анимационен сериал:

Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото

Още: Георг Георгиев се срещна със западни дипломати, в Скопие обявиха, че им се е оплакал от Северна Македония

Още: "Продължаваме като наблюдатели": Бивш депутат от "Величие" потвърди, че е бил заключван в хамбар

Политологът Стойчо Стойчев определи юбилейното 50-о Народно събрание като "парламентът на партийния разпад":

Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси

Още: Ивайло Вълчев: Поправките предполагат изтриването на всяко едно споменаване на "македонски език" и "македонска идентичност"

Политологът Теодор Славев използва разпада на "Величие" да припомни една колоритна реплика в социалните мрежи:

Още: Явор Божанков: Нужни са спешни промени в „Продължаваме промяната“

Още: Управляващите и Пеевски ще си изберат с обикновено мнозинство антикорупционната комисия

Още: Парламентарната група на "Величие" вече е в историята

Самият формален лидер на партията и бивш председател на парламентарната група Николай Марков написа, че "завистта, злобата и алчноста", са сред причините за "пътят към всяка Голгота":

Справка на Actualno.com показа, че в публичния регистър на Народното събрание вече е отразена промяната, а куриозно групата на ИТН вече е най-малката в парламента - по-малка дори от групата на независимите народни представители:

Още: Заключени депутати в хамбар и пари в кашони: Николай Марков поиска отделяне на "Величие" от Ивелин Михайлов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес