България е с ограничен, дори с никакъв суверенитет. Това каза по БНР проф. Иво Христов. "Почти всички партии са неофеодални клики, които не са водени от идеологии и ценности, а са стръмно и стръвно насочени към приватизиране на държавната рента, презентиращи върху едно все по-уморено и апатично население".
Още: Светлин Тачев: Радев иска да поведе опозицията, битката му с Борисов беше на пауза
Още: Няма "Ново начало" в кабинета "Желязков": Говори Гроздан Караджов
По думите му "под флаговете за борба с корупцията едни юнаци искат да сменят тези, които стоят на вход/изхода на тази корупция, за да заемат техните места и вече има примери за това".
"Грамотната политическа линия на патриоти, които са загрижени за отечеството си, но искат да го управляват, е в стеснен коридор от възможности, който ни е външно зададен. Често под формата на компромиси и лавиране се замаскира националното предателство. Последното суверенно българско решение е от 1912 година, когато е дадена заповед за атакуване на Одринската крепост. От тогава България е в коридор от зависимости с различни вариации".
Според него у нас политика няма и под политика се разбира "примитивната битка за власт":
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
"За голямата част от българските политици важи максимата, че нямат афинитет към визионерство, да виждат страната си качествено различна, отвъд приказките. Да не говоря за техните примитивизъм, тежка некадърност и неграмотност. Кресливите патриотари са тежко некомпетентни. Често зад патриотарщината се прикриват или комплекси, или популизъм".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Проф. Иво Христов не изключи вероятността за нови парламентарни избори през пролетта. По темата за президентския вот той посочи, че ако екипът на Румен Радев не направи тежки грешки, то резултатите са предрешени.
"Сериозният проблем е, че имаме разгръщаща се политическа криза вече повече от година. Един авторитарен режим - този на ГЕРБ, си отива, но все още не сдава позициите, а тези, които искат да ги сменят, нямат ресурса да го направят... Четата срещу ГЕРБ е шарена. Но те не са обединени от визия за промяна на страната, интересите им са съвършено разнопосочни".