Радев няма да оттегли указа, с който предлага парламентът да избере Мария Габриел за премиер

19 март 2024, 21:15 часа • 1975 | прочитания

Президентът Румен Радев няма да оттегли указа, с който предлага на парламента да избере Мария Габриел за министър-председател, съобщават от прессекретариата на държавния глава.

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Изненада: Мария Габриел върна изпълнен мандат на президента (СНИМКИ и ВИДЕО)

По-рано днес ПП-ДБ призоваха Радев да оттегли указа. В съответствие с Конституцията при получен изпълнен проучвателен мандат за съставяне на правителство президентът издава указ, с който предлага на Народното събрание да избере за министър-председател кандидата, предложен от съответната парламентарна група.

Още: "Безпрецедентна подмяна": Министрите на ПП-ДБ се оттеглят от кабинета на Габриел (ВИДЕО)

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"Указът на държавния глава по чл. 99 няма никакво отношение нито към структурата, нито към състава на Министерски съвет, а тяхното предлагане за гласуване от парламента е изрична отговорност на кандидата за министър-председател", заявяват от президентството.

Още: Ето кои министри не са дали съгласие да участват в проектокабинета на Мария Габриел

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес