Сидеров пред Ройтерс: "Атака" ще свали правителството, ако то подкрепи санкции срещу Русия

01 април 2014, 21:05 часа • 19938 | прочитания

Партията "Атака" ще работи за свалянето на правителството, ако то подкрепи нов кръг от санкции на Запада срещу Русия заради анексирането на Крим. Това заяви днес в интервю за агенция Ройтерс нейният лидер Волен Сидеров, предаде БТА.

Още: ДПС-Доган за референдума: Изборът ни е направен преди 35 години

Още: "Предложих моя референдум, а не партия. Не казвам "за" или "против" еврото": Радев с контраатака

Националистическата партия държи баланса на властта в българския парламент и нейната заплаха е краен пример за вътрешния натиск срещу европейските правителства относно позицията им към най-тежката криза в отношенията между Изтока и Запада след края на Студената война.

"Ако сегашното правителство подкрепи нови санкции, аз ще заема твърда опозиционна линия спрямо него и ще работя за свалянето му. След това ще трябва да си отговорим на въпроса какво правителство и какво мнозинство ще последва, дали ще бъде същото или то може да бъде променено", казва Сидеров.

"Това е проблем на гласоподавателите, които трябва да се събудят и най-накрая да разберат, че правителството в България трябва да има независима политика и да сложи край на колониализма, в който ние сме въвличани", допълва атакистът.

Още: "В Брюксел са притеснени, играта на Радев е с датата": Борисов призова НС да не разглежда референдума за еврото

Още: Първа реакция: Киселова обясни сроковете и какво следва по процедура за референдума на Радев

"България трябва да наложи вето", казва Сидеров. "Тя има право на това и тогава ЕС няма да може да наложи санкции. А след това тихо и неофициално представителите на Германия и Франция ще кажат "благодарим, че ни спасихте", защото техният оборот от търговията с Русия е за десетки милиарди евро", обобщава лидерът на "Атака".

 

Още: Радев през 2022 г.: Референдум за еврото е невъзможен и е против Конституцията

Още: "Чакам да чуя Борисов, понеже многократно се върти насам и натам": Денков за референдума за еврото

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес