Сидеров: Защо Вигенин преди заклеймяваше сегашната власт в Украйна, а сега тича там?

07 март 2014, 21:32 часа 26289 прочитания 0 коментара

Оставката на външния министър Кристиан Вигенин поиска лидерът на „Атака” Волен Сидеров. Причината – посещението на Вигенин в Украйна, с което той легитимира новата украинска власт, посочи националистът.

Още: Борисов за безводието: "Може да чукнете в "Гугъл" и да видите колко пари са давани за Плевен". Градът излиза на протест

Още: Никола Минчев каза ще стане ли председател на "Продължаваме промяната"

В студиото на „Панорама” Сидеров попита Вигенин защо е отишъл в Украйна, след като още като евродепутат е внесъл текст за революция срещу украинската партия „Свобода”. Текстът касае крайнодясната насока и нацистските възгледи на тази формация, която вече има четирима депутати във Върховната рада. Още преди две години г-н Вигенин съветва Върховната рада да не приема сътрудничество с формацията „Свобода” – защо сега външният министър на България си променя така мнението, при това още преди Веницианската комисия да даде отговор за новата власт в Украйна, попита Сидеров.

От своя страна Вигенин отвърна, че е изпълнявал решение, взето от Министерския съвет. Считам, че щеше да е недостойно като външен министър да не отида в Украйна. А сега г-н Сидеров говори сякаш срещу себе си - и за неговата партия Европейският парламент е приемал резолюции, посочи Вигенин. Не се поставям над Народното събрание, както внушава г-н Сидеров. Той има достатъчно механизми като депутат да постави въпроса за моята оставка, допълни външният министър.

Относно случая на бит български журналист на свободна практика в Крим Вигенин каза, че външно министерство събира информация. Сега е трудно дори да пратим оплакване до някого – не е ясно коя е легитимната власт в Крим, обясни Вигенин.

Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита

Още: Радев има амбиции за пряко включване в политическия живот: Говори Геновева Петрова от “Алфа Рисърч“ (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес