Тошко Йорданов обвини евродепутат от ДПС в национално предателство

16 юни 2023, 11:31 часа • 8462 | прочитания

Председателят на парламентарната група на "Има такъв народ" Тошко Йоданов обвини в национално предателство евродепутата от ДПС Илхан Кючюк.

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Причината - според Йорданов като докладчик за напредъка на Северна Македония в Европейския парламент Кючюк е премахнал от евродоклада всички точки за етническо преследване на лицата с българско самосъзнание.

"Какво предлага Илхан Кючюк от ДПС? Предлага всъщност да отпаднат текстовете за включването на българите в конституцията на РСМ, да отпадне нуждата историята да се базира на оригинални документи, да отпаднат и текстовете срещу престъпленията от омраза към българите в страната", посочи Йорданов.

Според него действията на Кючюк, който всъщност би трябвало да представлява България в ЕП, са национално предателство. Още: Пребиха съпредседател на сдружение на българите в РСМ с думите "мръсен българин" (СНИМКА)

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"Това национално предателство започна тук, в тази зала, с националното предателство на партиите, които премахнаха ветото над Северна Македония," коментира Йорданов.

Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ излезе на трибуната, за да опровергае Йорданов.

"Илхан Кючюк, като докладчик в Европарламента, освен да е внесъл включването на българите в Конституцията на Република Македония, нищо друго не е внасял! Но, ако докладчикът, председателстващ комисията и комисията е предложила и взимала решения за други неща и ги е внесъл като председател, това е коренно различно нещо", каза Карадайъ.

 

Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски

Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес