Василев за арестите: Изключително похвална работа на МВР за първи път от 2021 г. насам (ВИДЕО)

26 март 2026, 13:32 часа 721 прочитания 0 коментара

"В последните дни виждаме как може да се работи нормално и да се гонят купувачите на гласове и да се арестуват. Това, че МВР започна за първи път от 2021-а година насам да си върши работата и да арестува купувачите на гласове е изключително похвално, защото това гарантира едни честни избори". Това заяви лидерът на „Продължаваме Промяната“ (ПП) и кандидат за народен представител от листите на ПП-ДБ Асен Василев, който е на посещение в разградския град Цар Калоян.

Той подчерта, че всички хора в страната, независимо дали живеят в голям или малък град, трябва да имат възможността да гласуват спокойно и че никой няма да ги притиска или заплашва. "Когато това го постигнем, ще имаме една нормална държава и едни честни избори в България", разясни Василев.

По думите му това би могло да се постигне още на тези избори, изтъквайки активната работа на МВР по места, визирайки акциите на полицията срещу търговията с гласове. Той изрази съжаление, че единствено в неговия избирателен район в Хасково все още липсват такива акции, но е сигурен, че МВР ще стигне и дотам, тъй като "и там има доста купувачи на гласове".

Още: МВР разбива ударно схеми за купуване на изборите в бастиона на ДПС

"Видяхме как хванаха шефа на пощата в Кърджали, задето лъжели хората, че получавали помощи от една политическа сила; видяхме доста заловени средства и купувачи на гласове", каза той.

"Надяваме се МВР да може абсолютно навсякъде да осигури спокойни и честни избори, за да може хората, независимо къде са, да гласуват свободно за партията, за която искат", добави партийният лидер.

"Това е единственият начин, по който цялата корупция да бъде махната от страната - когато хората излязат и гласуват. Само така парите на хората ще започнат отново да стигат до тях, а няма да пълнят партийни касички, както се случваше толкова години подред. Винаги сме били за това българските граждани да могат да гласуват свободно", подчерта председателят на ПП.

Още: След ареста на шефа на пощата: Кметът на Кърджали и партийни членове опитали да нахлуят в районното

Той обясни, че изборът му да посети град Цар Калоян е поради тази причина – защото е малко населено място, в което хората обикновено се страхуват и притесняват, но увери, че няма нужда да се тревожат, защото ще могат да гласуват свободно.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Илиев
Ивайло Илиев Отговорен редактор
Новините днес