Дете е загинало при обгазяване в Сливо поле

06 февруари 2020, 21:05 часа 4241 прочитания 0 коментара

Дете загина при обгазяване на семейство в Сливо поле. Най-вероятната причина е неизправност в инсталацията на твърдо гориво, с която са се отоплявали, предаде кореспондентът на БГНЕС от Русе.

Още: След пет десетилетия затлачване: Русе инициира ръчно почистване на част от канализацията в Мартен

Още: Кметът на Русе: Няма по-щастлив момент за един град от откриването на детска градина

В къщата, където живее семейството, били майката, бащата, двете им деца и свекървата. Първо роднина проверил дали всичко е наред, тъй като жената закъснявала за работа. Видял, че спят и си тръгнал. Не се усъмнил, че става нещо, тъй като не усетил никаква миризма.

При инцидента е загинала 9-годишната дъщеричка на семейството. Сестра ѝ и родителите ѝ са настанени в университетска болница "Канев" в състояние на кома.

Предполага се, че до обгазяването се е стигнало заради неизправност в инсталацията за отопление на твърдо гориво в къщата.

Още: Трети пореден голям проект на Русе получи финансиране за над 24 млн. лв.

Още: Община Русе стартира втора сесия за прием на документи по Програма „Асистирана репродукция“

По случая ще бъде заведено досъдебно производство.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Илия Лазаров
Илия Лазаров Отговорен редактор
Новините днес