Русе е в денонощна готовност за очаквания снеговалеж

05 януари 2017, 16:40 часа 1140 прочитания 0 коментара

Почистващите фирми в Русенско са в денонощна готовност за очаквания днес и утре сняг. Това стана ясно по време на щаба, свикан от кмета на община Русе Пламен Стоилов.

Още: Идва най-дългият горещ период: Прогнозата за времето с Николай Василковски

Още: Над 10 000 декара гора е изпепелена: Пожарът край Сунгурларе продължава

Градоначалникът призова отново хората да не пътуват извън населените места, преди да са се информирали за актуалната обстановка, за да не се окажат в снежен капан, предаде кореспондентът на БГНЕС в Русе. Директорът на дирекция „Обществен ред и сигурност“ Спасимир Димитров припомни, че се очаква снеговалежът да започне тази вечер и утре да бъде обилен.

Ниските температури в комбинация с вятъра ще създадат проблем със заледяване и навявания. Затова още от тази нощ ще започне обработката на улиците със сол, а малогабаритна техника ще бъде в готовност за кварталите.

 

Още: Кой има имен ден днес, 11 август 2025 г. Честито!

Още: Прогноза за времето - 11 август 2025 г. (понеделник)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес