Събота е най-прекрасният ден от седмицата, защото знаеш, че неделя още не е настъпила. А за да стане още по-прекрасна събота, е нужна храна за душата.
Още: Премиера на "raw confessional poetry" на Галина Борисова със специалното участие на група КАКЕ
Още: Мира Сорвино ще дебютира на Бродуей в легендарен мюзикъл
Каква по-точно? Тази, която Балет „Арабеск” предлага с „Колекция Кармен”. На 10 юли, от 20:00 часа, в последната вечер на Софийския фестивал на Музикалния театър, в парка на Военна академия "Г. С. Раковски".
Спектакълът за Той, Тя и Смъртта. Спектакъл за неустоимата страст на Кармен, търсеща всепоглъщаща любов или просто хладна любовна игра на живот и смърт. Страстта, енергията на музиката и движенията ще ви погълнат и завладеят – по невероятен начин те ще ви убедят във вечни истини за любовта, нарцисизма и споделеното.
„Колекция Кармен” е произведение по мотиви от новелата "Кармен" на Проспер Мериме и едноименната опера на Жорж Бизе. Музика - Петър Дундаков, хореография - Боряна Сечанова, сценография и костюми - Николина Костова-Богданова.
Още: 13-ата Нощ на театрите ще бъде на 15 ноември (ВИДЕО)
Още: Първата българска балерина в трупата на „Большой театр”
Софийският фестивал на музикалния театър е част в културния календар на Столична община.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Забраниха на Васил Найденов да пее най-големите си хитове (ВИДЕО)
Билети на касата на Музикален театър (02 943 19 79) или ОНЛАЙН - ТУК!