За първи път в България 3D декор в Музикалния театър
Идеята за тази иновация идва на сценографа Иван Славов. Той решава да създаде декор, който да бъде съвременен, но и да се използва за дълго време. Така те стигат до идеята за 3D принтиране и се обръщат към специалистите в лицето на 3DBGPrint. Следва кратка консултация дали може 3D принтирането да се приложи върху декорите.
В крайна сметка проектът стартира в началото на месец август и пред 3DBGPrint и главните сценографи стои много работа, за да може всичко да е готово за началото на „Прилепът“ през октомври.
Първо 3D артиста успява да моделира в срок декорите и да се дадат в 3D работилницата за основната работа – изработката на множеството елементи.
Цялостната сметка е, че над 200 части биват принтирани в срок. За целта са използвани цели 10 идентнични принтера, които били натоварени в пълна мощност.
Материалът за 3D принтирането също е от основно значение и е специално подбран.
За щастие, успяват да изработят всичките 200 елемента в срок, асемблирани са и са дадени за постобработка.
В крайна сметка, проектът по декорите за „Прилепът“ има успешен край в края на месец септември и вече всички зрители могат да се насладят, както на постановката, така и на невероятните иновативни декори.
Информация за „Прилепът“:
Новата постановка излезе на сцената на Музикалния театър 100 години след първата й премиера в България. Тя е била в далечната 1919 година в тогавашния “Свободен театър”.
Творбата на знаменития австрийски композитор – провъзгласен за Краля на валса – не слиза от световните оперетни сцени от премиерата си на 5 април 1874 година във виенския театър „Ан дер Вин” до наши дни. Тя си е заслужила статута на класическа оперета и затова често се играе в оперните театри редом с творбите на Моцарт, Вагнер и Верди.
„Прилепът” е класическа танцувална оперета, в която любовните страсти и семейни перипетии са разкрити на фона на прекрасните мелодии на валса, полката и кадрила. Сюжетът заплита комични ситуации, породени от любов и ревност, които подлагат на изпитание съпружеската вярност. Мелодраматичният и комедиен стил, съчетани с красивата музика на Щраус, която блика като шампанско, създават усещането за празничност и лекота.
Още от СЦЕНА:
Спектаклите ,,Нощ на ансамблите” в София и Варна се отлагат
Идва 15-ото издание на "Антистатик" - ето и програмата
One Dance Week представя знаковата белгийска компания kabinet k & hetpaleis
Креативни специалисти от цял свят пристигат в Родопите за Summer Scriptwriting Base 2022
Какво да не изпускате през месец април на Сцена Дерида
Ансамблите „Тракия“, „Филип Кутев“, „Пирин“ и „Странджа“ с общ спектакъл в София
Минута мълчание за Украйна на Оскарите
“Свободно падане” - новият спектакъл на Марион Дърова със световна премиера на One Dance Week 2022
Звездите на Португалия Жонаш и Ландер идват на One Dance Week 2022
Редактор:
Милена Славкова
Етикети: Национален музикален театър Музикален театър сцена