В ЕС са притеснени от заплахата роботи да заемат работните места на хората

15 януари 2017, 08:47 часа • 2268 | прочитания

Евродепутати предупредиха европейските държави „сериозно“ да обмислят въвеждането на общ минимален доход, за да са подготвени в случай на мащабна безработица в резултат на поемането от роботи на ръчния труд, съобщава The Independent.

Още: Ученици учат за изкуствения интелект в третото издание на Yettel Teen Academy

Още: Стрийминг платформата VOYO вече е част от услугите в приложението Yettel и Yettel TV

Проект за доклад, представен от социалиста-евродепутат Мади Делвю-Стерес, предупреждава, че трябва да бъде извършена подготовка за случващата се в момента „технологична революция“, което да включва обезпечаване за „възможните ефекти на пазара на труда от роботизирането“.

Докладът, който е приет със 17 на 2 гласа и ще бъде представен пред целия Европейския парламент през февруари, призовава страните членки да помислят за общ основен доход при подготовката за това роботи да заемат работните места на хората.

„В светлината на възможните ефекти върху пазара на труда от роботизирането и изкуствения интелект, сериозно трябва да бъде помислено за общ основен доход и да се поканят всички страни-членки да го направят“, се казва в документа.

Още: Стартира 22-рото издание на Лятната стажантска програма на Vivacom

Още: Промо вторник в приложението Yettel: Ексклузивна отстъпка за комплекта XIAOMI Redmi Note 14 Pro с фитнес гривна

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес