Филмът "Барби" се превърна в най-касовия филм в историята на компанията Warner Bros., като спечели 1,34 млрд. долара в световния боксофис. Според "Variety" през уикенда продукцията на режисьорката Грета Геруиг е спечелила 18,2 млн. долара на 12 852 екрана в 75 държави. Така глобалният боксофис на проекта надхвърли "зашеметяващите" 1,34 млрд. долара и изпревари филма "Хари Потър и даровете на смъртта. Част 2" (Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2, 2011 г.) на режисьора Дейвид Йейтс.
Още: Холивуд осиротя: Отиде си обичан актьор
Още: Обявиха имената на водещите в новия сезон на "България търси талант" (СНИМКИ)
Главните актьори в "Барби" на премиерата в Лондон през юли, снимка: Getty Images
Още: На фона на стачките в Холивуд: Марго Роби печели шокиращи пари от "Барби"
Още: Коментарите за Даниела от "Ергенът" нямат край: Ето как реагира Диона
Още: Дъщерята на Наум Шопов му направи татуировка (ВИДЕО)
Кой е следващият рекорд?
Отбелязва се още, че "Барби" скоро може да се превърне в най-добрия филм в световния боксофис, изпреварвайки анимационния филм на Аарон Хорват и Майкъл Еленик "Супер Марио Брос Филмът" (The Super Mario Bros Movie, 2023 г.), чийто боксофис постъпления възлизат на 1,358 млрд. долара, пише БГНЕС.
Преди това "Барби" се превърна в най-касовата премиера на Warner Bros. в САЩ, а нищо чудно в следващите месеци да подобри и други рекорди, за които може и да не сме подозирали.
Още: Асен Блатечки разкри истината: Ще участва ли най-накрая във „ВИП Брадър“ (СНИМКА)
Още: Измама с Веселин Маринов: Продават фалшиви билети за концерт
Любопитно: И Слаш "падна в плен" на "Барби" (ВИДЕО)