Бащата на Синди Крауфорд смятал, че моделството е като проституцията

16 септември 2023, 23:08 часа 0 коментара

Един от най-известните супермодели в света - Синди Крауфорд, се е сблъскала със съпротивата на баща си Джон, когато е правила първите си стъпки в моделството. Той първоначално не разбирал, че бизнесът с модели може да бъде истинска кариера и смятал, че "това е просто другото име за проституцията".

Още: Възхитена: Неочаквано признание на Джейми Лий Къртис за Линдзи Лоън

Още: Участничка от MasterChef почина на едва 38 години

Докато Синди Крауфорд не станала известен модел, родителите ѝ се притеснявали от участието ѝ в различни снимки. "Баща ми не разбираше, че работата като модел е истинска кариера", спомня си Синди в новия тийзър за документалната поредица на Apple TV+ "Супермодели", която ще бъде излъчена на 20 септември.

"Той смяташе, че бизнесът с модели е по-скоро друго име за проституция." По-късно бащата на супермодела и майка ѝ Дженифър Сю Крауфорд-Молуф все пак подкрепили желанието на дъщеря си и дори отишли с нея на "първата ѝ бизнес среща" в Чикаго.

Още: "Така и не станахме приятели": Синди Крауфорд говори за развода с Ричард Гиър

Още: Пет нови участници влизат в загадъчното имение на "Traitors: Игра на предатели" (СНИМКИ)

Още: "Част от мен вярва, че смъртта на Матю Пери беше за добро"

Тийзърът на филма идва само няколко дни, след като стана ясно, че Синди Крауфорд попада в класация за най-богатите супермодели в света.

Как започва кариерата си Синди Крауфорд

Синди Крауфорд започва да се интересува от бъдещата си професия на 16-годишна възраст, когато местният фотограф Роджър Легел от малкото градче Де-Калб в щата Илинойс я моли да я снима за студентски вестник. Снимките се провеждат в басейна в задния двор на къщата на ученическото гадже на Синди. На нея ѝ хареса как се чувства пред обектива и тогава решава да продължи снимките. Фотографът я съветва да отиде в Чикаго и да се опита да намери агент.

Още: Първи покани за среща в "Диви и красиви": Ето кои са участниците в шоуто (СНИМКИ)

Още: Джорджина каза "ДА!": Кристиано Роналдо се сгоди (СНИМКА)

Снимка: Getty Images

Още: Оперираха Жан-Клод Ван Дам в Монпелие

Още: Признание: Колин Фарел ще получи награда "Златна икона" на филмовия фестивал в Цюрих

"Никога дори не съм мислила да бъда модел", казва Синди във филма. "Дори не знаех, че е нещо истинско."

В новата документална поредица "Супермодели" легендите на моделския бизнес Синди Крауфорд, Наоми Кембъл, Кристи Търлингтън и Линда Еванджелиста се събират и си припомнят пътищата им към успеха в индустрията. Звездите говорят за приятелството и живота си извън подиума. Сериалът е режисиран от Роджър Рос Уилямс и Лариса Билс, пише БГНЕС.

Още: Клаудия Шифър: Социалните медии промениха модата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес