Black Sabbath ще ни взривят с нов албум

13 януари 2013, 17:37 часа

Бащите на хеви-метъла ще взривят милионите си почитатели през юни, когато ще се появи новият албум на динозаврите от Black Sabbath, съобщи БГНЕС. Албумът ще носи името „13“.

Още: Музикалният фестивал H.M.S.U Summer Festival завладява София на 19 и 20 юли 2025 г.

Още: Майли Сайръс отказва турнета: Ето как се отразяват на психичното ѝ здраве

Дата 13 януари 2013, на която се появи информацията за новия им албум "13", не е случайна. На 13 февруари 1970 г. те правят незабравим дебют, който предизвиква фурор и до ден-днешен се смята за еталон в хеви метъла.

В работата над 19 студиен албум на групата са взели участие вокалистът Ози Озбърн, китаристът Тони Айоми и басистът Терънс "Гийзър" Бътлър, част от славната "бирмингамска четворка". Записите са направени в Лос Анджелис. Продуцент на тавата е седемкратният носител на "Грами" Рик Рубин. "13" ще бъде първият албум, който е записан заедно с Ози от 1978 г.

През април ветераните на рока започват световно турне, което ще започне от Нова Зеландия. Там Black Sabbath ще изнесат два концерта, след което ще отлетят за Австралия. На 12 май ще забият на прочутия фестивал "Оззфест", който за пръв път ще се проведе в Япония.

Още: Ново хитово предаване завладява българския телевизионен ефир с битки на знания (ВИДЕО)

Още: Неловка ситуация: Сара Джесика Паркър с неочаквана реакция към Лорън Санчес (СНИМКИ)

Общо албумите на групата са продадени в цял свят в над 70-милионен тираж.

Снимка: Ози Озбърн, Тони Айоми, и Гийзър Бътлър.

Редактор: Пламен Георгиев

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Георгиев
Пламен Георгиев Отговорен редактор
Новините днес